Misjanina — Wsparcie biznesu Beauty — Dlaczego warto wybrać specjalizację?

wsparcie biznesu beauty

W 2018 roku ukończyłam kurs Wirtualna Asystentka & Social Media Ninja, który bardzo miło wspominam. Myślę, że warto podzielić się z Wami moim doświadczeniem i historią związaną z zawodem Wirtualnej Asystentki. Powiem Wam, dlaczego moim zdaniem warto wybrać swoją specjalizację.

Etat gwarancją spokoju – Czy na pewno?

Zdradzę Wam, że od dawna marzyłam, aby mieć swoją firmę. Nigdy nie przypuszczałabym, że to marzenie tak szybko się spełni. Z drugiej strony żyłam w przekonaniu, że etat jest swego rodzaju gwarancją spokoju i dobrobytu. W moim przypadku takie rozwiązanie zupełnie się nie sprawdziło. W dodatku, kiedy zostałam mamą i jak większość kobiet chciałam po pewnym czasie wrócić do pracy, okazało się, że jest to trudniejsze, niż mi się wydaje. Oczywiście firma wymaga ode mnie czasu i poświęcenia. Ale jestem dumna z tego, jakie możliwości rozwoju daje mi praca na swoim. Oczywiście nie dałabym sobie rady bez wsparcia mojego męża oraz kibicowaniu rodziny i przyjaciół. Korzystając z okazji, bardzo Wam dziękuję.:)

Z wykształcenia jestem Inżynierem Produkcji, Technikiem Handlowcem oraz Technikiem Usług Kosmetycznych. W każdym z zawodów dłużej lub krócej pracowałam. W zasadzie odkąd pamiętam, jeśli miałam taką możliwość, chwytałam się różnych zajęć. Nigdy też nie miałam problemów ze znalezieniem pracy. Mój problem polegał na tym, że nie wiedziałam, co tak naprawdę chcę robić w życiu. Do momentu aż przeczytałam na Mamopracuj o Wirtualnej Asystentce. Przyznam, że w moim przypadku był to strzał w dziesiątkę. Sam kurs w formie zdalnej był ciekawym wyzwaniem.

Kurs Wirtualnej Asystentki – Najlepszy kurs w moim życiu

To właśnie kurs w Coders Trust dał mi świetne podstawy, dzięki którym bez problemu świadczę usługi oparte o moje umiejętności i kwalifikacje zdobyte nawet kilka lat temu. Już będąc na kursie, stwierdziłam, że niebawem i ta nisza się zapełni. Wirtualne Asystentki są potrzebne, jednak wiedziałam, że muszę się czymś wyróżnić. Jeśli chodzi o branżę Beauty, zawsze byłam jej ciekawa. Jeszcze przed kursem zdobyłam dyplom Technika Usług Kosmetycznych. Jestem z niego bardzo dumna. Oczywiście spróbowałam swoich sił, jednak okazało się, że nie mam umiejętności technicznych np. do robienia pięknych paznokci. Drugą kwestią było to, że od lat szkolnych lubiłam pisać przeróżne teksty. Tak zrodziła się moja pasja do Copywritingu. Zawsze miałam smykałkę do komputera, dlatego uczenie się nowych programów nie stanowi dla mnie problemu.

Dlaczego warto postawić na specjalizację?

W efekcie stworzyłam ofertę opartą o połączenie moich kwalifikacji i umiejętności, a także pasji. Wiedziałam, że osoby z tej branży mają bardzo dużo pracy, np. w samym salonie. Z drugiej strony wiedzą, że dziś trzeba być po prostu online. Dlatego skierowałam się właśnie do branży Beauty. Czy było warto? (…)

 „Kreatywna, profesjonalna, sumienna, terminowa i chętna do nauki”.

Tak dziś określają mnie moi Klienci. Są to osoby w 70% związani z branżą Beauty. Jestem dumna, że mogę uczestniczyć wielu ciekawych projektach. Moje zadania związane są m.in. z prowadzeniem Fan page czy bloga. Piszę teksty związane z branżą, przygotowuję prezentację, wyszukuję informację o szkoleniach, kursach. Pomagam na stronie www opartej na WordPressie i wykonuję wiele innych zadań, które dla moich Klientów są po prostu czasochłonne.

Oczywiście mam też Klientów z innych branż. Dlatego w mojej pracy nie ma nudy ani monotonii. Przyznam szczerze, że przez ten rok nauczyłam się więcej aniżeli przez wszystkie lata nauki i pracy.

Obecnie panuje moda na pracę zdalną. Coraz więcej kobiet i nie tylko, świadomie chce spróbować swoich sił jako Wirtualna Asystentka. Osobiście uważam, że jest to ogromna szansa na rozwój, oszczędność czasu i spełnienie zawodowe. Dlatego gorąco zachęcam, aby już na samym początku postawić na dobry kurs. Warto również zastanowić się: kim jest Twój klient, czego potrzebuje i co unikalnego ja mogę mu zaoferować? Nie warto zostawiać swojej przeszłości zawodowej tylko wybrać z niej to, co najcenniejsze oraz budować na tym wartościową usługę. Przestrzegam również przed kopiowaniem cudzych pomysłów, ponieważ po prostu się to nie opłaca. Każda Wirtualna Asystentka ma swój unikalny wachlarz umiejętności, z których może stworzyć unikalną ofertę.

Moje motto zawodowe to: Moją Misją jest Cel Twojego Biznesu!
Pozdrawiam Janina Cyganek
Misjanina — Wsparcie Biznesu Beauty

Dodaj komentarz