Dlaczego warto brać udział w kursach? Kurs Wirtualna Asystentka.

Kilka lat temu, zdobycie dodatkowej wiedzy, nie było tak łatwe i możliwe do osiągnięcia jak dziś. Faktem jest, że obecnie mamy dostęp do wielu atrakcyjnych, wartościowych materiałów edukacyjnych. Co więcej, w zasadzie każdy człowiek, posiadający cenne wiadomości może, np. za pomocą specjalnych programów, napisać i udostępnić zdobytą wiedzę, dzieląc się swoimi kwalifikacjami i umiejętnościami z innymi. Dzięki czemu, w zasięgu ręki, mamy dostęp do naprawdę sporej ilości wartościowych materiałów.

Warto wspomnieć, że pożyteczne dla nas informacje naukowe, dostępne są niemal w każdej dziedzinie, jaka nas interesuje. Nie ma praktycznie żadnych ograniczeń. Wystarczy tylko chcieć, poszerzać swoje horyzonty.

STAJESZ PRZED ZNAKIEM ZAPYTANIA: CZY WARTO PODEJMOWAĆ KOLEJNE WYZWANIE. INWESTOWAĆ SWÓJ CZAS I PIENIĄDZE?

Zastanawiasz się jakie wartości, może wnieść w Twoje życie udział w kursie? Poniżej znajdziesz odpowiedź, na nurtujące Cię pytania.

UDZIAŁ W KURSIE ZAOSZCZĘDZI TWÓJ CZAS

Podejmując kurs, otrzymujesz skompletowane, rzetelne materiały w danej dziedzinie nauki. Być może, część z nich dostępna jest w Internecie lub książkach. Natomiast zastanów się, czy warto poświęcać czas, który musisz przeznaczyć, na ewentualne samodzielne odszukanie tych wiadomości.

Znasz słynne przysłowie: „Czas to pieniądz”?

Wykupując kurs, tak naprawdę oszczędzasz pieniądze. Otrzymujesz w jednym miejscu, w dogodnej dla Ciebie formie, np.: książki, e-booka czy szkolenia stacjonarnego, pełen zakres wiadomości i ćwiczeń, które pozwolą Ci szybko i bez zbędnego wysiłku zdobyć wiedzę i umiejętności. To proste! Siadasz i się uczysz. Całą swoją energię i motywację przeznaczasz na naukę, a nie przeszukiwanie książek lub Internetu.

KURS NARZĘDZIEM DO OSIĄGNIĘCIA CELU

Kurs jest narzędziem do osiągnięcia założonych celów. Nie ważne, czy planujesz zdobyć nowy zawód, konkretne umiejętności, czy po prostu pragniesz zaspokoić ciekawość w interesującej Cię tematyce, np. rozwijając swoje hobby. Możesz dojść do celu, metodą prób i błędów.

Błądząc ulicami, pytając o drogę, dojdziesz do celu. Natomiast jeśli masz odpowiednie narzędzia – wyznaczoną drogę, plan działania, sprawdzone schematy, to gwarantuję Ci, że Twój plan jest bliski realizacji i osiągniesz swój sukces, szybciej niż Ci się wydaje!

UDZIAŁ W KURSIE ZMOTYWUJE CIĘ DO DZIAŁANIA

Kursy motywują najbardziej. Mobilizują do regularnego zdobywania wiedzy, zgodnie z ustalonym planem działania. Poparte są doświadczeniem i przestrogą odnośnie do błędów, jakie popełniali inni. Dostosowane są, do Twoich potrzeb w zakresie dostępności, szybkości uczenia się, w jak najbardziej komfortowych dla Ciebie warunkach.

UDZIAŁ W KURSIE POZWOLI CI PODNIEŚĆ UMIEJĘTNOŚCI I KOMPETENCJE

Zdobędziesz kolejny poziom wiedzy, który otworzy Ci szersze horyzonty w pracy zawodowej i rozwoju osobistym.  Twoja pozycja w grupie pracowniczej wzrośnie. Otrzymasz ciekawe zadania do zrealizowania. Oczywiście sam udział w kursie, nie da Ci gwarancji osiągnięcia sukcesu. Wynik zależy od Ciebie. Ty decydujesz czy skorzystasz ze szkolenia i to od Ciebie zależy, ile włożysz w nie swojej pracy.

UDZIAŁ W KURSIE PRZYBLIŻY CIĘ DO ZDOBYCIA WYMARZONEJ PRACY

Ukończenie kursu, daje Ci lepszą pozycję na rynku pracy. Pozwoli Ci na szybsze i efektywniejsze, osiągnięcie celów zawodowych. Przybliży Cię, do bycia ekspertem w danej dziedzinie.  Być może wystarasz się o wymarzoną posadę albo będziesz mógł, szybciej i sprawniej działać w aktualnym zawodzie.

DODATKOWE BENEFITY JAKIE OTRZYMASZ PODCZAS KURSU

Podejmując się szkolenia, uczysz się od najlepszych. Warto brać udział w kursach, które prowadzą eksperci w danej dziedzinie dlatego, że teoria, jaką Ci przedstawiają, poparta jest doświadczeniem. Często zdobyta przez wiele lat, w zmieniających się warunkach. Daje Ci to komfortową sytuację, gdyż zyskasz możliwość wykorzystania cudzego doświadczenia, które będzie miało znaczący i przede wszystkim pozytywny wpływ na wiele Twoich późniejszych decyzji.

SATYSFAKCJA

Znasz tę sytuację, kiedy ukończyłeś szkołę i otrzymujesz upragnione świadectwo?

Im więcej wysiłku włożyłeś, tym bardziej jesteś z siebie dumny i zadowolony. Zadowoleni byli również Twoi rodzice. Zadowolony, może być Twój Szef!

PRZYKŁAD Z AUTOPSJI. CZY WARTO BRAĆ UDZIAŁ W KURSIE NA WIRTUALNĄ ASYSTENTKĘ?

Pozwól, że przedstawię Ci moją drogę do bycia Wirtualną Asystentką.

Tak jak każdy z nas, doszłam w życiu do momentu, w którym musiałam odpowiedzieć sobie na pytanie. Kim tak naprawdę chcę być? Jaką ścieżką zawodową chcę kroczyć? Trafiłam na artykuł o zawodzie Wirtualnej Asystentki. Postanowiłam poszukać więcej informacji. Najprostszym źródłem jest oczywiście Internet. Czytałam blogi, fora, obserwowałam życie grup związanych z tematem. W efekcie podjęłam decyzję, że to jest moja droga zawodowa i nią chcę kroczyć.

CEL ⇔ WIRTUALNA ASYSTENTKA

Natomiast, aby osiągnąć cel i zostać Wirtualną Asystentką, potrzebowałam uporządkować moją dotychczasową wiedzę oraz zdobyć tajniki konkretnych narzędzi i umiejętności, wykorzystywanych w tej pracy. Tak trafiłam na informacje o dostępnych kursach na Wirtualną Asystentkę. Osobiście wybrałam optymalną dla siebie formę, jaką był kurs online.  W rezultacie nie po długich miesiącach, a po kilku tygodniach, zdobyłam zawód moich marzeń.

REALNE MARZENIE

Właśnie piszę dla Ciebie ten artykuł i uświadamiam sobie, że moje marzenie naprawdę się spełniło. Prawdą jest to, że gdybym chciała, to mogłabym nie skorzystać z kursu.  Jestem przekonana, że osiągnięcie celu zajęłoby mi, nie kilka tygodni, ale kilka miesięcy.

OSIĄGNIĘCIE SATYSFAKCJI

Odczuwam pełną satysfakcję. Kurs, w którym brałam udział, to nie tylko sucha teoria. Spotkałam wielu wartościowych ludzi działających w branży. Otrzymałam mnóstwo wsparcia, pomoc w rozwiązaniu problemów. Mogę powiedzieć, że dostałam gotowy szablon, który podpowiedział mi, jakie działania doprowadzą mnie do celu. Bardzo cenne dla mnie jest to, że zdobyte kontakty pozostają. W każdej napotkanej trudności, mogę poprosić o radę czy pomoc.

ZDOBYCIE WARTOŚCIOWYCH KONTAKTÓW Z BRANŻY I NIE TYLKO

Podczas kursu na Wirtualną Asystentkę spotkałam wielu wartościowych i sympatycznych osób z branży. Zdobyłam wiele cennych kontaktów i wiem gdzie szukać kolejnych. Otrzymałam sporą dawkę wiedzy, ale przede wszystkim, wsparcie w trudnych chwilach zwątpienia. Każdy z nas je ma, ale ważne, by nauczyć się sobie z nimi radzić i iść do przodu. Dążyć do założonych celów.

WYŻSZY POZIOM WIEDZY UMIEJĘTNOŚCI I DOŚWIADCZENIA

Tak jak wspomniałam, otrzymałam ogromną dawkę wiedzy. Uporządkowałam swoje dotychczasowe umiejętności i zdobyłam wiele innych. Powiem szczerze, że w żadnej szkole (a kilka ich skończyłam), nie otrzymałam tylu praktycznych informacji i wskazówek.

Szczerze zachęcam i mam nadzieję, że przekonałam Cię do brania udziału w kursach. Jeśli nie, to być może rozwiałam Twoje wątpliwości.

Podejmując to wyzwanie, w szybkim czasie, przy minimalnym wysiłku, staniesz się posiadaczem cennych, poszukiwanych na rynku pracy i nie tylko umiejętności. Jest to właściwa droga do poszerzenia swoich horyzontów.

Nie wahaj się i idź o krok dalej, niż jesteś. Jeszcze się zastanawiasz?

Dodaj komentarz